Jaki laser do cięcia sklejki 10mm

Jaki laser do cięcia sklejki 10mm?

Jaki laser do cięcia sklejki 10mm?

Jaki laser do cięcia sklejki 10mm? Cięcie sklejki o grubości 10 mm wymaga zastosowania lasera CO2 o wyższej mocy w porównaniu do tych używanych do cięcia cieńszych płyt. Oto kilka kluczowych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego lasera:

Moc Lasera
 1. 80-150 W: Dla sklejki o grubości 10 mm zaleca się laser CO2 o mocy od 80 do 150 W. Taka moc zapewnia wystarczającą głębokość penetracji, aby przeciąć materiał, jednocześnie minimalizując ryzyko przypalenia i zwiększając prędkość cięcia.

 2. Powyżej 150 W: Dla bardziej przemysłowych zastosowań, gdzie wymagana jest wysoka wydajność i szybkość cięcia, lasery o mocy powyżej 150 W mogą być stosowane. Jednak dla większości zastosowań hobbystycznych i rzemieślniczych moc w zakresie 80-150 W jest wystarczająca.

Czynniki do Rozważenia
 • Prędkość Cięcia: Mocniejsze lasery pozwalają na szybsze cięcie, co jest ważne przy produkcji na większą skalę lub gdy czas jest kluczowym czynnikiem.

 • Jakość Sklejki: Typ sklejki ma wpływ na proces cięcia. Niektóre sklejki mogą być trudniejsze do przecięcia ze względu na rodzaj kleju i gęstość drewna.

 • Koszt i Wielkość Urządzenia: Lasery o większej mocy są zazwyczaj droższe i wymagają większej przestrzeni, co jest istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

 • Dokładność i Jakość Wykończenia: Wysoka moc lasera może czasami powodować większe przypalenia na krawędziach sklejki. Dlatego ważna jest możliwość regulacji ustawień lasera, aby osiągnąć najlepsze wykończenie.

 • Zużycie Energetyczne i Wymagania Infrastrukturalne: Lasery o większej mocy mogą wymagać mocniejszych źródeł zasilania i lepszej wentylacji ze względu na większe wydzielanie ciepła i dymu.

Jaki laser do cięcia sklejki 10mm? - Podsumowanie i Możliwości Tworzenia z 10 mm Sklejki przy Użyciu Lasera CO2

Wybierając laser CO2 do cięcia 10 mm sklejki, idealnym wyborem będzie urządzenie o mocy w zakresie 80-150 W. Zapewnia ono odpowiednią równowagę między wydajnością a kosztami, umożliwiając efektywne przecinanie grubszego materiału przy zachowaniu wysokiej jakości cięcia. Ważne jest, aby dostosować wybór lasera do konkretnych potrzeb, biorąc pod uwagę rodzaj i skale projektów, jakie planujesz realizować.

Wybór lasera CO2 o mocy 80-150W do cięcia 10 mm sklejki to doskonała decyzja, która otwiera szerokie możliwości twórcze. Taki laser zapewnia idealną równowagę między wydajnością a kosztami, umożliwiając efektywne przecinanie grubszego materiału przy zachowaniu wysokiej jakości cięcia. Jego zastosowanie może znaleźć się w wielu obszarach, od rzemiosła artystycznego po zastosowania przemysłowe.Możliwości Produkcyjne z Użyciem 10 mm Sklejki
 1. Meble: Lasery CO2 pozwalają na tworzenie skomplikowanych wzorów i precyzyjne cięcie, co jest idealne do produkcji niestandardowych mebli. Można tworzyć stoły, krzesła, regały czy inne elementy wyposażenia wnętrz.

 2. Dekoracje i Elementy Ozdobne: Sklejka 10 mm jest doskonała do tworzenia większych elementów dekoracyjnych, takich jak ozdobne panele ścienne, ramy luster, sztuka ścienna, czy nawet elementy dekoracyjne do ogrodów.

 3. Zabawki i Modele: Grubsza sklejka świetnie sprawdza się w produkcji trwałych zabawek, modeli architektonicznych, a także elementów edukacyjnych dla dzieci, takich jak puzzle czy gry planszowe.

 4. Wyroby Użytkowe: Można tworzyć praktyczne przedmioty jak organizery, pudełka na biżuterię, stojaki na wino, a nawet małe półki.

 5. Sztuka i Rzemiosło: Dla artystów i rzemieślników, 10 mm sklejka daje możliwość tworzenia większych, trójwymiarowych dzieł sztuki, instalacji artystycznych czy skulptur.

 6. Prototypy i Małe Serię Produkcyjne: W branży projektowej i inżynieryjnej, gruba sklejka jest idealna do tworzenia prototypów różnych przedmiotów, od części mebli po elementy urządzeń.

 7. Wyposażenie Sklepów i Stoisk Targowych: Możliwość tworzenia niestandardowych elementów wyposażenia takich jak stojaki, witryny czy elementy wystawiennicze.

Jaki laser do cięcia sklejki 10mm?

Jaki laser do cięcia sklejki 10mm? - Wnioski

Inwestycja w laser CO2 o mocy 80-150W dla cięcia 10 mm sklejki to strategiczny krok dla każdego twórcy, rzemieślnika czy przedsiębiorcy. Daje ona nie tylko możliwość realizacji szerokiego zakresu projektów, ale również otwiera drzwi do eksploracji nowych pomysłów i koncepcji, zarówno w dziedzinie designu, jak i praktycznych zastosowań. Ważne jest, aby odpowiednio dostosować wybór lasera do indywidualnych potrzeb i specyfiki planowanych projektów.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu TUTAJ Na zakupy zapraszamy TUTAJ

PRZYKŁADOWE PRACE

WYCIĘTE I WYGRAWEROWANE PLOTEREM LASEROWYM

ZOBACZ JAK PRACUJĄ

NASZE PLOTERY LASEROWE

Grawerowany wałek do ciasta ploterem laserowym, grawerowanie wałka ploterem co2
Grawerowanie butelki od piwa laserem przy użyciu przystawki obrotowej
cięcie, bigowanie i grawerowanie tektury falistej ploterem laserowym

DLACZEGO MY?

Sprzedajemy sprawdzone przez nas urządzenia i testujemy je przed sprzedażą.

Uczestniczymy w procesie produkcji.
 
Plotery są produkowane według naszych wytycznych i dbamy o to, żeby pracowały niezawodnie.
 

Posiadamy doświadczenie.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji od 2003 roku.

Służymy radą i pomocą.

Udzielamy gwarancji na sprzedawane urządzenia.
Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
 

U nas zobaczysz poprawnie wygrawerowane projekty, a także te nieudane i dowiesz się dlaczego się nie udały.
Wystawiamy faktury VAT.

Decydując się na zakup u nas masz pewność, że szkolenie to czas przeznaczony dla Ciebie.
Jeśli napotkasz jakikolwiek problem odbierzemy telefon od Ciebie lub oddzwonimy.
 

Firma Gama jest w 100% Polską firmą, która powstała w 2003 roku.

Zapewniamy dobrą jakość ploterów laserowych, bezzapachowej gumy do pieczątek, laminatów grawerskich i innych oferowanych produktów.
Biuro oraz magazyny mieszczą się w Grodzisku Mazowieckim. Zamówienia można składać drogą mailową przez 24 godziny 7 dni w tygodniu.

Firma Gama jest jednym z niewielu sprzedawców na rynku, dla których produkowane są plotery laserowe oraz inne towary, na które mamy wpływ w procesie produkcji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, doskonałej znajomości rynku i wiedzy, produkty, urządzenia oraz materiały grawerskie cieszą się zasłużonym uznaniem naszych Klientów, zarówno Agencji Reklamowych jak i Klientów końcowych.
Na jakość marki składa się nie tylko jakość użytkowa produktu, jego bezawaryjna eksploatacja, ale także obsługa sprzedaży na najwyższym poziomie.
Lubimy to co robimy, dlatego robimy to z pasją. 

Klienci którzy pracują na naszych ploterach laserowych lub innych urządzeniach stwierdzili, że najlepszą naszą reklamą jest nasz towar.
Problemy naszych Klientów to nasze problemy, gdyż to my je rozwiązujemy.
W stałej sprzedaży posiadamy:
 • Plotery laserowe
 • Lasery Fibrowe
 • Laminaty grawerskie
 • Gumę do pieczątek
 • i wiele innych urządzeń oraz materiałów grawerskich

WYKONANE INSTALCJE

NASZYCH PLOTERÓW LASEROWYCH

WYSYŁKA PRODUKTU

W przypadku ploterów, z uwagi na wartość, rozmiar oraz bezpieczeństwo produktu, standardem u nas jest odbiór osobisty lub dostawa pod wskazany adres.

Laminaty i inne przedmioty wysyłamy kurierem.

Staramy się zachować maksymalne bezpieczeństwo wysyłanych produktów.

KONTAKT

Gama s.c.
ul. Gen. Orlicz-Dreszera 14
05-825 Kozerki (Grodzisk Mazowiecki)

Godziny pracy:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00

tel. + 48 22 728 06 80, mob. +48 512 44 00 94
mail: biuro@europlotery.com


DLACZEGO NASZA OFERTA?

Od początku działalności firmy wyszliśmy z założenia, że jeśli coś jest najtańsze to musi się psuć lub jest to bubel.
Możecie Państwo dokładnie przetestować wybrane urządzenie, osobiście zobaczyć, dotknąć, sprawdzić i po prostu zabrać ze sobą, wszystko w ciągu jednego dnia.
Wieloletnie doświadczenie to potwierdziło dlatego dokładamy wszelkich starań aby oferowane urządzenia przy najwyższej jakości były atrakcyjne cenowo.
Dbając o indywidualne podejście do Klienta dobierzemy urządzenia dla Państwa potrzeb, doradzimy, pomożemy rozwiać wątpliwości, a w czasie użytkowania służymy pomocą.
Zawsze zapraszamy do sprawdzenia naszych urządzeń, aby mogli Państwo poddać ich jakość ocenie. Nie jesteśmy najwięksi dlatego staramy się bardziej.
Wszystko w miłej i przyjaznej atmosferze

DLACZEGO NASZA OFERTA?

Od początku działalności firmy wyszliśmy z założenia, że jeśli coś jest najtańsze to musi się psuć lub jest to bubel.
Możecie Państwo dokładnie przetestować wybrane urządzenie, osobiście zobaczyć, dotknąć, sprawdzić i po prostu zabrać ze sobą, wszystko w ciągu jednego dnia.
Wieloletnie doświadczenie to potwierdziło dlatego dokładamy wszelkich starań aby oferowane urządzenia przy najwyższej jakości były atrakcyjne cenowo.
Dbając o indywidualne podejście do Klienta dobierzemy urządzenia dla Państwa potrzeb, doradzimy, pomożemy rozwiać wątpliwości, a w czasie użytkowania służymy pomocą.
Zawsze zapraszamy do sprawdzenia naszych urządzeń, aby mogli Państwo poddać ich jakość ocenie. Nie jesteśmy najwięksi dlatego staramy się bardziej.
Wszystko w miłej i przyjaznej atmosferze