Jaka moc lasera do sklejki 6mm?

Jaka moc lasera do sklejki 6mm?

Jaka moc lasera do sklejki 6mm?
 
Jaka moc lasera do sklejki 6mm? - Poradnik: Wybór Mocy Lasera do Cięcia Sklejki 6 mm

Cięcie sklejki o grubości 6 mm laserem CO2 wymaga dokładnego rozważenia mocy lasera. Wybór odpowiedniej mocy ma kluczowe znaczenie dla efektywności, jakości cięcia oraz kosztów operacyjnych. Ten poradnik pomoże Ci zrozumieć, jaką moc lasera wybrać do sklejki 6 mm.

Zrozumienie Mocy Lasera

Moc lasera, wyrażana w watach (W), jest decydującym czynnikiem, który wpływa na jego zdolność do przecięcia materiału. Mocniejsze lasery przecinają szybciej i głębiej, ale są droższe w zakupie i eksploatacji.

Rekomendowana Moc dla Sklejki 6 mm
 1. 60-100 W: Dla sklejki o grubości 6 mm zaleca się lasery o mocy od 60 do 100 W. Taki zakres mocy zapewnia odpowiednią głębokość cięcia, umożliwiając czyste i precyzyjne przecięcie materiału.

 2. Powyżej 100 W: Lasery o mocy wyższej niż 100 W mogą być również użyte, szczególnie jeśli planujesz ciąć grubsze materiały lub potrzebujesz wyższej prędkości cięcia. Jednak dla sklejki 6 mm moc taka nie jest konieczna.

Czynniki do Rozważenia
 • Jakość Sklejki: Rodzaj sklejki może wpływać na proces cięcia. Niektóre sklejki mogą wymagać wyższej mocy lasera, szczególnie te o wyższej gęstości lub z użyciem mocnych klejów.

 • Prędkość Cięcia: Wyższa moc lasera pozwala na szybsze cięcie. Jest to ważne, jeśli produkujesz w dużych ilościach lub pracujesz na krótkich terminach.

 • Koszt i Rozmiar Urządzenia: Lasery o większej mocy są zazwyczaj droższe w zakupie i wymagają większej przestrzeni oraz lepszych systemów wentylacji.

 • Dokładność i Jakość Wykończenia: Ważne jest, aby wybrany laser pozwalał na regulację mocy i prędkości, co umożliwi dostosowanie parametrów cięcia do konkretnego materiału i zapewni najlepszą jakość wykończenia.

 • Zastosowanie: Rozważ, jakie inne materiały planujesz ciąć. Lasery o większej mocy są bardziej wszechstronne i mogą służyć do cięcia różnorodnych materiałów.

 

Jaki laser do cięcia sklejki 10mm?

Jaka moc lasera do sklejki 6mm? - Podsumowanie: Wybór Lasera do Sklejki 6 mm i Możliwości Twórcze

Dla sklejki o grubości 6 mm, laser o mocy 60-100 W jest zwykle optymalnym wyborem. Zapewnia on dobrą równowagę między wydajnością cięcia, kosztem zakupu i eksploatacji, a także możliwością precyzyjnego cięcia. Pamiętaj, aby uwzględnić specyfikę swoich projektów oraz inne materiały, które możesz chcieć przeciąć w przyszłości, wybierając odpowiedni laser dla swoich potrzeb.

Wybierając laser CO2 o mocy 60-100 W do cięcia sklejki o grubości 6 mm, otwierasz drzwi do szerokiej gamy projektów. Taka moc jest idealna do efektywnego przecięcia materiału, umożliwiając jednocześnie zachowanie wysokiej precyzji i jakości wykończenia. Przyjrzyjmy się różnym możliwościom tworzenia produktów z wykorzystaniem sklejki 6 mm.

Możliwe Produkty do Wykonania ze Sklejki 6 mm
 1. Dekoracje Domowe: Tworzenie niestandardowych elementów dekoracyjnych, takich jak ramki na zdjęcia, ozdobne półki, wazony, a także innowacyjne dekoracje ścienne.

 2. Meble i Elementy Wyposażenia: Projektowanie i wytwarzanie mniejszych mebli, takich jak stoliki kawowe, półki, krzesła dla dzieci, a także elementy wyposażenia, jak lampy czy stojaki na książki.

 3. Zabawki i Edukacyjne Akcesoria dla Dzieci: Produkcja trwałych i bezpiecznych zabawek, takich jak puzzle, modele do składania, czy edukacyjne tablice i gry.

 4. Projekty Artystyczne i Rękodzieło: Tworzenie większych trójwymiarowych prac artystycznych, takich jak skulptury, instalacje czy elementy scenografii.

 5. Wyroby Użytkowe: Produkcja praktycznych przedmiotów, jak organizery biurowe, stojaki na biżuterię, pudełka na drobiazgi czy nawet elementy do kuchni.

 6. Modelarstwo i Prototypowanie: Wykorzystanie w projektowaniu modeli architektonicznych, prototypów urządzeń czy komponentów do różnych zastosowań.

 7. Elementy Reklamowe i Brandingowe: Tworzenie niestandardowych wizualnych elementów promocyjnych, takich jak znaki firmowe, ekspozytory czy stoiska targowe.

 8. DIY i Projekty Hobbystyczne: Wielu entuzjastów DIY wykorzystuje sklejkę 6 mm do tworzenia unikalnych projektów, od małej architektury ogrodowej po ozdobne elementy wnętrz.

 

 

Jaka moc lasera do sklejki 6mm? - Wnioski

Inwestycja w laser CO2 o mocy 60-100 W do cięcia sklejki 6 mm oferuje ogromny potencjał twórczy. Daje możliwość realizacji wielu różnorodnych projektów, od praktycznych przedmiotów codziennego użytku po artystyczne dzieła. Dzięki odpowiedniej mocy i precyzji lasera możesz tworzyć produkty o wysokiej jakości i atrakcyjnym wyglądzie, co jest istotne zarówno w hobbystycznych, jak i komercyjnych zastosowaniach.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu TUTAJ Na zakupy zapraszamy TUTAJ

PRZYKŁADOWE PRACE

WYCIĘTE I WYGRAWEROWANE PLOTEREM LASEROWYM

ZOBACZ JAK PRACUJĄ

NASZE PLOTERY LASEROWE

Grawerowany wałek do ciasta ploterem laserowym, grawerowanie wałka ploterem co2
Grawerowanie butelki od piwa laserem przy użyciu przystawki obrotowej
cięcie, bigowanie i grawerowanie tektury falistej ploterem laserowym

DLACZEGO MY?

Sprzedajemy sprawdzone przez nas urządzenia i testujemy je przed sprzedażą.

Uczestniczymy w procesie produkcji.
 
Plotery są produkowane według naszych wytycznych i dbamy o to, żeby pracowały niezawodnie.
 

Posiadamy doświadczenie.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji od 2003 roku.

Służymy radą i pomocą.

Udzielamy gwarancji na sprzedawane urządzenia.
Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
 

U nas zobaczysz poprawnie wygrawerowane projekty, a także te nieudane i dowiesz się dlaczego się nie udały.
Wystawiamy faktury VAT.

Decydując się na zakup u nas masz pewność, że szkolenie to czas przeznaczony dla Ciebie.
Jeśli napotkasz jakikolwiek problem odbierzemy telefon od Ciebie lub oddzwonimy.
 

Firma Gama jest w 100% Polską firmą, która powstała w 2003 roku.

Zapewniamy dobrą jakość ploterów laserowych, bezzapachowej gumy do pieczątek, laminatów grawerskich i innych oferowanych produktów.
Biuro oraz magazyny mieszczą się w Grodzisku Mazowieckim. Zamówienia można składać drogą mailową przez 24 godziny 7 dni w tygodniu.

Firma Gama jest jednym z niewielu sprzedawców na rynku, dla których produkowane są plotery laserowe oraz inne towary, na które mamy wpływ w procesie produkcji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, doskonałej znajomości rynku i wiedzy, produkty, urządzenia oraz materiały grawerskie cieszą się zasłużonym uznaniem naszych Klientów, zarówno Agencji Reklamowych jak i Klientów końcowych.
Na jakość marki składa się nie tylko jakość użytkowa produktu, jego bezawaryjna eksploatacja, ale także obsługa sprzedaży na najwyższym poziomie.
Lubimy to co robimy, dlatego robimy to z pasją. 

Klienci którzy pracują na naszych ploterach laserowych lub innych urządzeniach stwierdzili, że najlepszą naszą reklamą jest nasz towar.
Problemy naszych Klientów to nasze problemy, gdyż to my je rozwiązujemy.
W stałej sprzedaży posiadamy:
 • Plotery laserowe
 • Lasery Fibrowe
 • Laminaty grawerskie
 • Gumę do pieczątek
 • i wiele innych urządzeń oraz materiałów grawerskich

WYKONANE INSTALCJE

NASZYCH PLOTERÓW LASEROWYCH

WYSYŁKA PRODUKTU

W przypadku ploterów, z uwagi na wartość, rozmiar oraz bezpieczeństwo produktu, standardem u nas jest odbiór osobisty lub dostawa pod wskazany adres.

Laminaty i inne przedmioty wysyłamy kurierem.

Staramy się zachować maksymalne bezpieczeństwo wysyłanych produktów.

KONTAKT

Gama s.c.
ul. Gen. Orlicz-Dreszera 14
05-825 Kozerki (Grodzisk Mazowiecki)

Godziny pracy:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00

tel. + 48 22 728 06 80, mob. +48 512 44 00 94
mail: biuro@europlotery.com


DLACZEGO NASZA OFERTA?

Od początku działalności firmy wyszliśmy z założenia, że jeśli coś jest najtańsze to musi się psuć lub jest to bubel.
Możecie Państwo dokładnie przetestować wybrane urządzenie, osobiście zobaczyć, dotknąć, sprawdzić i po prostu zabrać ze sobą, wszystko w ciągu jednego dnia.
Wieloletnie doświadczenie to potwierdziło dlatego dokładamy wszelkich starań aby oferowane urządzenia przy najwyższej jakości były atrakcyjne cenowo.
Dbając o indywidualne podejście do Klienta dobierzemy urządzenia dla Państwa potrzeb, doradzimy, pomożemy rozwiać wątpliwości, a w czasie użytkowania służymy pomocą.
Zawsze zapraszamy do sprawdzenia naszych urządzeń, aby mogli Państwo poddać ich jakość ocenie. Nie jesteśmy najwięksi dlatego staramy się bardziej.
Wszystko w miłej i przyjaznej atmosferze

DLACZEGO NASZA OFERTA?

Od początku działalności firmy wyszliśmy z założenia, że jeśli coś jest najtańsze to musi się psuć lub jest to bubel.
Możecie Państwo dokładnie przetestować wybrane urządzenie, osobiście zobaczyć, dotknąć, sprawdzić i po prostu zabrać ze sobą, wszystko w ciągu jednego dnia.
Wieloletnie doświadczenie to potwierdziło dlatego dokładamy wszelkich starań aby oferowane urządzenia przy najwyższej jakości były atrakcyjne cenowo.
Dbając o indywidualne podejście do Klienta dobierzemy urządzenia dla Państwa potrzeb, doradzimy, pomożemy rozwiać wątpliwości, a w czasie użytkowania służymy pomocą.
Zawsze zapraszamy do sprawdzenia naszych urządzeń, aby mogli Państwo poddać ich jakość ocenie. Nie jesteśmy najwięksi dlatego staramy się bardziej.
Wszystko w miłej i przyjaznej atmosferze